حمله شدید اللحن تسنیم به دکتر معماریان و دکتر ملازم : در غرض ورزی این افراد شکی نیست!

وت پارس - رسانه تسنیم در گزارشی تند و شدید اللحن که به صورت کاملا غیر تخصصی نگاشته شده است دکتر ایمان معماریان و دکتر محمد ملازم را به غرض ورزی متهم کرد!

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

به گزارش وت پارس ، تسنیم در این گزارش خود آورده است :

توله یوزپلنگ تصادفی سمنان، که هفته پیش به تهران منتقل شد و تحت عمل جراحی ستون مهر‌ه‌ها قرار گرفت در هفتمین روز تصادف، در پارک پردیسان جان سپرد.
به گزارش وت پارس و به نقل از تسنیم ، این توله یوزپلنگ 18 ماهه که دچار پارگی نخاع شده و قابلیت حرکت اندام‌های تحتانی بدنش را برای همیشه از دست داده بود، طبق درخواست مسئولان محیط زیست، برای تثبیت شکستگی مهره تحت عمل جراحی قرار گرفت تا علی‌رغم از بین رفتن اعصاب نخاعی، تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته و با توجه به ارزش ژنتیکی بسیارش شانسی برای ادامه حیات داشته باشد. اما این حیوان که به گفته مسئولان محیط زیست و تیم دامپزشکی معالج، تا چهار روز پس از عمل جراحی، آب و غذا خورده بود و دستکم در ظاهر، علائمی از وجود مشکلات حاد بروز نداده بود، شامگاه سه‌شنبه گذشته به دلیل نامعلومی جان سپرد.
لاشه این توله یوزپلنگ، روز چهارشنبه توسط «دکتر فرهنگ ساسانی» متخصص پاتولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، مورد کالبدگشایی قرار گرفت اما بی‌آنکه نتیجه پاتولوژی نمونه‌های برداشت شده از لاشه اعلام شوند،  علت مرگ حیوان تنها بر اساس رادیوگرافی انجام ‌شده توسط «دکتر محمد ملازم» متخصص رادیولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، که هفته گذشته پیش از مرگ توله یوزپلنگ، طی گفت‌وگویی نامتعارف با رسانه‌ها، عمل جراحی این حیوان را حرکتی کور و نمایشی به منظور تبلیغات عنوان کرده بود، به قرار ذیل اعلام شد.
روند درمان و نگهداری این توله یوزپلنگ و البته گزارش علت مرگ حیوان، حاشیه‌هایی را به همراه داشت که یادآور حاشیه‌های ایجاد شده در پی عمل جراحی و درمان پلنگ رودسر است: تلاش برخی از دامپزشکان که پیشتر، به صورت انحصاری از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، درمان وحوش را در اختیار داشتند و حالا از مشارکت رایگان سایر دامپزشکان و بیمارستان‌های خصوصی در حوزه درمان حیات وحش دل خوشی ندارند.

 مطالعه ادامه مطلب

آمار یک مقام مسئول : میزان مهاجرت پزشکان بسیار بیش از حد انتظار است!

وت پارس - معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی گفت: میزان مهاجرت پزشکان به ویژه پزشکان عمومی در ایران بیشتر از حد انتظار است.

آمار یک مقام مسئول : میزان مهاجرت پزشکان بسیار بیش از حد انتظار است!

به گزارش وت پارس و به نقل از ایرنا، علیرضا سلیمی روز یکشنبه در نشست خبری بدون اشاره به آمار تعداد پزشکانی که از کشور مهاجرت کرده اند، افزود: باید به این موضوع توجه شود؛ زیرا اگر اکنون شرایط شغلی برای این افراد فراهم نشود، در آینده وضعیت خوبی در انتظار آنها نخواهد بود.
علیرضا زالی رئیس کل سابق سازمان نظام پزشکی پیشتر در یک نشست خبری با بیان اینکه 11 هزار پزشک در چند سال اخیر شماره نظام پزشکی نگرفته اند،‌ گفته بود که این تعداد یا مهاجرت کرده اند یا طبابت نمی کنند و برخی از آنان هم شاید به دلایلی نمی خواهند که در سیستم وزارت بهداشت ثبت نام کنند.
زالی تاکید کرد: اینکه گفته می شود برخی پزشکان گمشده هستند، درست نیست زیرا نام آنان پس از دانش آموختگی به عنوان پزشک ثبت می شود اما به هر دلیلی شماره نظام پزشکی نگرفته اند، البته در مورد اینکه چه تعداد مهاجرت کرده اند هم آمار درستی در دست نیست.
سلیمی ادامه داد: اختلاف آماری میان سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت درباره پزشکان عمومی شاغل وجود دارد که این اختلاف حتی تا حدود 20 هزار نفر هم می رسد. تفکیک اینکه چند نفر مهاجرت کرده اند بسیار سخت است اما به طور کلی میزان مهاجرت افزایش یافته است.وی درباره استفاده از دستگاه کارتخوان در مطب پزشکان نیز گفت: این دستگاه تاثیر خاصی در کار پزشکان ندارد و اینکه برخی می گویند دستگاه کارتخوان در پرداخت مالیات نقش دارد، درست نیست و در عدد مالیات پرداختی پزشکان نقشی نداشته است.
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی افزود: اینکه فرار مالیات را به کارتخوان ربط دهیم، درست نیست و تاکنون نامه ای از سوی مردم برای داشتن مشکل کارتخوان ها به نظام پزشکی ارسال نشده است. اینکه حدود 10 تا 15 درصد از مطب ها کارتخوان ندارند آماری است که نمی شود آن را تایید کرد.

 مطالعه ادامه مطلب

یک نماینده مجلس : شکایت از وزیر جهاد کشاورزی مشکلی از صنعت طیور را حل نمی کند!

وت پارس - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سالیانه بیش از ۴ میلیارد دلار صرف واردات نهاده های دامی می شود که نوسانات اخیر ارزی روی واردات این محصول تاثیر گذاشته است.

یک نماینده مجلس : شیوع آنفلونزای پرندگان در ایران قطعا به دلیل بیوتروریسم بود!

به گزارش وت پارس ، علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتشار خبری مبنی بر شکایت صنعت طیور از وزیر جهاد کشاورزی، گفت: متاسفانه بیشتر نهاده های دامی وارداتی است و سالیانه بیش از 4 میلیارد دلار صرف واردات نهاده های دامی می شود که نوسانات اخیر ارزی روی واردات این محصول تاثیر گذاشته است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی در بازارهای جهانی تا حدودی افزایش یافته است، افزود: از سوی دیگر در داخل کشور برخی افراد سودجویی کرده و گران فروشی می کنند که تنها و منطقی ترین راه حل مشکل این بوده که تولیدکنندگان، صنف، اتحادیه و تعاونی صنعت طیور اقدام به واردات نهاده ها کنند.

صنعت طیور نیازهایشان را خودشان تامین کنند

وی ادامه داد: اگر صنعت دام به دنبال ین بوده که زنجیره تولید خود را شکل دهد و قیمت تمام شده را پایین بیاورد راه حل این است که نیازهایشان را خودشان تامین کنند و در کوتاه مدت این موضوع قابل حل است.

 مطالعه ادامه مطلب

پیشنهاد افزایش پنجاه تا صد درصدی تعرفه های دامپزشکی سال 97 به سازمان دامپزشکی ارسال شد

وت پارس - مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به رئیس سازمان دامپزشکی کشور، خواستار ارسال فوری نظر این سازمان درباره پیشنهاد افزایش 50 تا 100 درصدی تعرفه های خدمات دامپزشکی شد.

حداقل حقوق و مزایای سال 1397 مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی اعلام شد

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی ، در این نامه اشاره ای هم به مخالفت نمایندگان سازمان دامپزشکی کشور نسبت به بالا بودن نرخ برخی از تعرفه ها (بالاخص در امور پیشگیری) در کارگروه امور مجلس گردیده است.
حال که توپ تعیین تعرفه های دامپزشکی در سال 97 در زمین سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد، باید منتظر ماند و دید که موضع این سازمان در این خصوص چه خواهد بود.

پیشنهاد افزایش پنجاه تا صد درصدی تعرفه های دامپزشکی سال 97 به سازمان دامپزشکی ارسال شد

 مطالعه ادامه مطلب

سازمان دامپزشکی برای نظارت بر روند ذبح بهداشتی دام‌ها در ایام عید قربان اعلام آمادگی کرد

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی کشور در آستانه فرارسیدن عید قربان ضمن هشدار در خصوص ذبح غیر بهداشتی دام در معابر و اماکن غیر مجاز، اظهار کرد: جهت تأمین رفاه حال شهروندان، هم‌چون سنوات گذشته فراهم سازی و تعیین جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در دستور کار سازمان دامپزشکی در اقصی نقاط کشور قرار دارد.

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ، دکتر علیرضا رفیعی پور در این خصوص با بیان مخاطرات احتمالی ناشی از سرایت بیماری‌های مشترک دامی که در اثر ذبح غیر بهداشتی دام حادث می‌گردد، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی کشور در راستای اعمال وظایف ذاتی خود که همانا تامین سلامت جمعی در حوزه دامپزشکی است، با بهره گیری از توان کارشناسان متخصص خود همواره کوشیده است خدمتگذار و حافظ امنیت غذایی عموم مردم باشد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به خدمات قابل ارائه در خصوص ذبح بهداشتی در اماکن تعیین شده، هم چنین کشتارگاه‌های مجاز سازمان دامپزشکی کشور در ایام عید قربان، افزود: کلیه نظارت‌های بهداشتی لازم قبل، حین و پس از کشتار دام با حضور بازرسان و ناظرین بهداشتی در محل‌های مذکور بصورت رایگان ارائه خواهد شد؛ افزون بر اینکه سامانه ارتباط مردمی ۱۵۱۲ نیز در این خصوص آماده خدمت رسانی به شهروندان می‌باشد.

 مطالعه ادامه مطلب

یک خبر جذاب : تکنولوژی VR به کمک صنعت طیور ایالات متحده خواهد آمد

وت پارس - شورای ملی مرغ ایالات متحده موسوم به NCC طی ساعات گذشته از آغاز بکار پایگاهی خبر داده است که مصرف کنندگان گوشت و محصولات مختلف طیور میتوانند مراحل مختلف تولید را با استفاده از فیلم های واقعیت مجازی 360 درجه ، مشاهده نمایند.

یک خبر جذاب : تکنولوژی VR به کمک صنعت طیور ایالات متحده خواهد آمد

به گزارش وت پارس و به نقل از رادیو صنعت طیور ایران ، مفسرین بر این باورند که این تجربه جدید ، منبعی قابل اتکا به منظور دریافت اطلاعات مورد نظر مصرف کنندگان میباشد . با استفاده از این ویدئوها ، افراد قادر خواهند بود تا با استفاده از دستگاههای مختلفی چون رایانه شخصی و یا گوشی های تلفن همراه ، رویه های پرورش این پرندگان را مشاهده کنند .
تام سوبر، سخنگوی NCC در این خصوص به خبرنگاران گفت : ما به خوبی می دانیم که مردم و مصرف کنندگان طی سالیان گذشته ، اطلاعات بیشتری را در مورد تولید مرغ می خواهند ولیکن عملا امکان بازدیدهای گروهای از مزراع وجود ندارد . اما بهره گیری از این تکنولوژی به ما کمک خواهد کرد تا اطلاعاتی کافی را به خریداران محصولاتمان منتقل کنیم.

 مطالعه ادامه مطلب

بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تأسیس شد

وت پارس - بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تأسیس شد.

بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تأسیس شد

با توجه به قدمت بیش از ۸۰ سال تاسیس دانشکده دامپزشکی در دانشگاه تهران و الزام تاسیس بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی، مجمع هیات موسس و شورای عمومی بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در تاریخ ۹۷/۰۵/۲۲ با حضور «دکتر حسینی» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، «دکتر ساداتی نژاد» مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه، «دکتر وجگانی» رئیس دانشکده دامپزشکی و تعداد زیادی از اعضای بنیاد حامیان دانشگاه، اساتید و فعالان صنایع مرتبط به دامپزشکی برگزار شد.

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ، پس از جلسه هیات موسس که به تصویب اساسنامه بنیاد منتهی شد، اولین مجمع شورای عمومی بنیاد به ریاست دکتر محمد قلی نادعلیان رئیس گروه دامپزشکی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تشکیل و پس از برگزاری انتخابات، دکتر مهدی وجگانی (رئیس دانشکده به عنوان عضو ثابت)، دکتر محمدرضا صفری ، فریدون کارون ، دکتر ناصر نبی‌پور و دکتر احمد احمدی به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و دکتر علیرضا باهنر به عنوان بازرس انتخاب شدند.
در این جلسه همچنین با نمایش کلیپ‌هائی از زحمات و حمایت‌های خانواده مرحوم دکتر رستگار (که ساختمان و آزمایشگاه، دکتر رستگار را به دانشکده اهداء نموده‌اند) و همچنین بنیاد علمی و فرهنگی قلم‌چی که بازسازی کامل تالار اجتماعات دانشکده را در سال‌های گذشته انجام داده‌اند، تشکر و قدردانی به عمل آمد.

 مطالعه ادامه مطلب

جراحی یوزپلنگ سمنان با نظر چندین متخصص دامپزشکی انجام شد

وت پارس - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت : هیچ کمبودی در رابطه با نگهداری و درمان یوز آسیب دیده نخاعی در پارک پردیسان نداشتیم و این حیوان به صورت شبانه روزی تحت مراقبت بود .

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

به گزارش وت پارس و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، حمید ظهرابی در رابطه با مرگ یوز آسیب دیده نخاعی اظهار کرد: یوزپلنگی که در سمنان آسیب نخاعی دیده بود، تحت مراقبت های ویژه پزشکی بود و برای حفاظت از این یوز تمام اقدامات از جمله جراحی توسط متخصصان حیات وحش انجام شد.وی افزود: متاسفانه با توجه به اقدامات مفید بر روی این گونه، این حیوان تلف شد و بعد از کالبد شکافی علت مرگ حیوان روشن خواهد شد.
ظهرابی گفت: بر اساس تصمیم چندین دامپزشک متخصص  که جلساتی با آن ها داشتیم، مقرر شد که این یوز جراحی شود. بعد از جراحی تمام امکانات برای نگهداری یوز فراهم شده بود و کار مراقبت از این یوز توسط چندین دامپزشک مستقر در  پارک پردیسان صورت می گرفت.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: حیوان از همان روز اول آسیب دیدگی در رابطه با دفع ادرار و مدفوع مشکل داشت، اما دامپزشکان برای مراقبت از این حیوان تمام تلاش خود را انجام دادند.وی افزود: مدیر کل حیات وحش سازمان محیط زیست که خود دامپزشک هستند به طور مرتب در کنار  یوزپلنگ بودند و این حیوان کاملاً تحت نظارت وی بود.
ظهرابی گفت: امیدوارم برخی موضوعات مطرح شده در روزهای اخیر باعث نشود که زحمات همکاران ما را زیر سؤال نرود.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: همانطور که گفتم، هیچ کمبودی در رابطه با نگهداری و درمان یوز در پارک پردیسان نداشتیم و این حیوان به صورت شبانه روزی  تحت مراقبت  بود و لحظه ای از او غافل نبودیم. حتی بعد از قطع شدن تنفس این گونه جانوری، دامپزشکان بلافاصله اطلاع پیدا کردند.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر محمد لطفی زاده در گفتگو با وت پارس : مدیران کهنسال دامپزشکی نباید فکر کنند که جز آنان کسی نمی‌تواند مدیریت نماید

وت پارس - دکتر محمد لطفی زاده در گفتگو با وت پارس از شرایط حاکم بر دامپزشکی ایران و تشکیلات دولتی و متولیان دامپزشکی سخن گفت.

دکتر لطفی زاده : زنگ خطر برای دامپزشکی به صدا در آمده است

به گزارش وت پارس ، دکتر محمد لطفی زاده مدیرمسئول مرکز مجازی ترویج دامپزشکی (مِتُد) در کفتگوی پر تیتر و مفصل با رسانه وت پارس از وضعیت ناامید حاکم بر جامعه دامپزشکی کشور انتقاد کرد و گفت اغلب دامپزشکان تصور می کنند که گوش شنوایی برای شنیدن انتقادات و پیشنهادات آنها وجود ندارد. وی همچنین با اشاره به سازمان دامپزشکی و سازمان نظام دامپزشکی اصلاح قوانین این سازمان ها را نه تنها لازم دانست بلکه اشاره کرد که تصور می کند که دیر هم شده است.

وی در ادامه با اشاره به سازمان دامپزشکی گفت : در وضعیت فعلی هرچند حاکمیت دولتی برای دامپزشکی نیاز است اما جایگاه سازمان دامپزشکی هم از نظر قانون قدیمی آن، هم از نظر نحوه مدیریت و هم به لحاظ ساختار با چالش جدّی مواجه است و به همین دلیل نمی‌تواند نقش خود را به عنوان متولی به خوبی و در حد قابل قبول ایفا نماید.

مشروح گفتگوی دکتر محمد لطفی زاده با وت پارس را در ادامه می توانید مطالعه کنید :

 مطالعه ادامه مطلب

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

وت پارس -  توله یوزی که هفته گذشته در میامی به دلیل تصادف با خودرو از ناحیه کمر دچار مصدومیت شدید شده بود و جراحی اش توسط دامپزشکان موافقت ها و مخالفت های گسترده ای را برانگیخته بود ، علی رغم تلاش کارشناسان در تهران تلف شد.

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

به گزارش وت پارس ، این یوز از ناحیه کمر دچار آسیب نخاعی بسیار شدید شده بود که تلاش ها برای زنده نگه داشتنش بی فایده بود.این یوز ۹ ماهه و نر بود.
دکتر ایمان معماریان دامپزشک برحسته حیات وحش در کفتگو با باشگاه خبرنگاران این جراحی را کاملا تبلیغاتی دانست. دکتر محمد ملازم نیز این گونه موارد را دستاوزیری برای تبلیغات سودجویان دانسته بود.
حالا داستان هر چه که بود این یوزپلنگ دیروز تلف شد.مجید خرازیان مقدم درباره تلف شدن این قلاده یوز جوان گفت: دیشب حدود ساعت ۱۹ متوجه شدیم که حیوان تلف شده است، البته هرچند از نظر ظاهری وضع بدی نداشت اما با توجه به شدت ضایعات حاصل از تصادف، احتمال تلف شدن حیوان بسیار بالا بود.
وی با اشاره به این که کالبد شکافی این حیوان امروز انجام می شود، اظهار کرد: نتیجه این کالبد شکافی تا اواسط هفته بعد اعلام خواهد شد زیرا نمونه های مختلفی برای بررسی علت مرگ از حیوان گرفته شده که اعلام نتایج آن زمان بر است.

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

 مطالعه ادامه مطلب