دکتر بزرگمهری فرد به عنوان مسئولیت ریاست کمیته علمی کنفرانس جهانی آنفلوانزای پرندگان منصوب شد

وت پارس - دکتر محمدحسن بزرگمهری فرد ، استاد برجسته طیور کشور، مسئولیت ریاست کمیته علمی کنفرانس جهانی آنفلوانزای پرندگان را عهده دار شد.

دکتر محمدحسن بزرگمهری فرد

به گزارش وت پارس و به نقل از رادیو صنعت طیور ایران، در جلسه شورای مشورتی این کنفرانس که در محل سازمان دامپزشکی کشور برگزار گردید، این تصمیم اتخاذ شد. دکتر محمدحسن بزرگمهری فرد، متولد ۱۳۲۲ خورشیدی، استاد بازنشسته دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران است. وی در سال ۱۳۴۵ موفق به فارغ التحصیلی در مقطع دکترای حرفه‌ایی رشته دامپزشکی از دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد و در سال ۱۹۷۵ میلادی، مدرک دکترای تخصصی خود را از دانشگاه دابلین در ایرلند جنوبی دریافت نمود.
ایشان تاکنون بیش از یازده کتاب تخصصی را تالیف و ترجمه نموده‌اند، در بیش از ۲۵ پایان نامه، بعنوان استاد راهنما حضور داشته‌اند و بیش از ۱۴ طرح پژوهشی را مدیریت نموده‌اند.
عضویت در هیئت تحریریه و هیئت داوران بیش از ۱۰ مجله تخصصی، کمیته آموزش دامپزشکی و تخصصی وابسته به شورای آموزش پزشکی و تخصصی رشته‌های پزشکی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، عضویت در هیات ممتحنه رشته تخصصی بیماری‌های طیور، ریاست بخش بیماری‌های طیور دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، ریاست شاخه علوم درمانگاهی فرهنگستان علوم، مشاور سازمان دامپزشکی کشور، عضویت در کمیسیون‌های ثبت واکسن دارو و مکمل‌های سازمان دامپزشکی کشور، تنها بخشی از جمله سمت‌های این استاد ارزشمند است.کنفرانس جهانی آنفلوانزای پرندگان طی روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

 مطالعه ادامه مطلب

هفتصد ناظر شرعی در کشتارگاه‌های سراسر کشور فعالیت می کنند

وت پارس - مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی از نظارت 700 ناظر شرعی در کشتارگاه‌های سراسر کشور خبر داد.

هفتصد ناظر شرعی در کشتارگاه‌های سراسر کشور فعالیت می کنند

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام حمزه کلانتری ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان ایلام اظهار کرد: 700 ناظر شرعی در کشتارگاه‌های سراسر کشور فعالیت دارند.وی بیان کرد: بر تمام محصولات وارداتی که منشأ گوشتی داشته باشند هم نظارت‌های لازم صورت می‌گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام نیز در این دیدار اظهار کرد: رفع مشکلات جامعه عشایری و دامداران کشور باید در دستور کار مسؤولان امر قرار گیرد.
لطفی افزود: تشویق جامعه عشایری کشور با روش‌های مختلف از جمله پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت نقش موثری در مهاجرت آنها به شهرها و تأمین گوشت سالم مورد نیاز جامعه دارد.وی ادامه داد: باید سیاستی تدوین شود که کشاورزان و دامداران در مناطق خود بمانند و از مهاجرت آنها به هر شیوه‌‌ای جلوگیری به عمل آید.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: افزون بر این باید تلاش شود افراد روستایی که به شهرها مهاجرت داشته‌اند دوباره به محل و زندگی و معیشت خود بازگردند.وی تصریح کرد: مسؤولان موظف هستند با تلاش خود موضوع مهاجرت معکوس مردم روستایی را فراهم کنند و با ایجاد زیرساخت‌ها به این مهم عمل کنند.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر نبی پور : درگیری برخی استان‌ها با آنفولانزا همچنان ادامه دارد

وت پارس - رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: استان‌هایی مانند یزد، البرز، اصفهان، تهران، قم و کاشان هنوز هم درگیر هستند و تا خرداد احتمال تلفات تا ۳۰۰ هزار مرغ هم وجود دارد.

دکتر ناصر نبی پور

به گزارش وت پارس ، دکتر ناصر نبی‌پور رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، در خصوص شرایط مراغداری‌ها پس از معدوم سازی مرغ‌های مبتلا به آنفولانزا اظهار کرد: از زمانی که مرغداری‌ها درگیر با آنفولانزا شدند حدود ۲۵ میلیون مرغ تخم‌گذار معدوم شد که هنوز وارد چرخه تولید نشده است. در برخی از استان‌ها همچنان جوجه ریزی ممنوع اعلام شده است.وی افزود: اخیرا بیمه‌ها به تولیدکنندگان قول داده‌اند تا ۴ اردیبهشت خسارت‌ها را کامل پرداخت کنند که تا کنون ۶۰ درصد از آن پرداخت شده است. وضعیت مرغداری‌هایی که درگیر آنفولانزا بوده‌اند خیلی مساعد نیست به این خاطر که بیش از ۵ ماه با بیماری درگیر بوده‌اند و واحد‌هایشان خالی شده است. از طرف حقوق کارگر‌هایشان را هم باید بپردازند و هیچ درآمدی هم ندارند.
نبی‌پور در رابطه با آیتم‌های بهداشتی از جانب دامپزشکی خاطرنشان کرد: دامپزشکی آیتم‌های بهداشتی جدیدی را برای سال جدید وضع کرده که بر مبنای آن با سختگیری بیشتری به واحد‌ها مجوز جوجه ریزی می‌دهد که با این اقدام مجوز جوجه ریزی بسیار کم داده شده است.
وی با اشاره به استان‌هایی که هنوز درگیر آنفولانزا هستند،تصریح کرد: استان‌هایی مانند یزد، البرز، اصفهان، تهران، قم و کاشان هنوز هم درگیر هستند و تا خرداد احتمال تلفات تا ۳۰۰ هزار مرغ هم وجود دارد. تمهیدات بهداشتی دامپزشکی بسیار خوب است و اگر رعایت شود می‌توان به شرایط امیدوار شد. نبود آنفولانزا اصلا ممکن نیست اما باید راه حل ادامه کار در کنار این بیماری، راه‌های پیشگیری و رفع مشکل را بیابیم و به کار ببندیم.

 مطالعه ادامه مطلب

دامپزشکی استان کرمان فوت یک بیمار به علت تب کریمه کنگو را تایید کرد

وت پارس - مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: تشخیص دیرهنگام تب کریمه کنگو در یک مرد مبتلا به این بیماری در شهرستان بافت از توابع این استان ، جان وی را گرفت.

بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

به گزارش وت پارس ، حسین رشیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مرد پس از ابتلا به تب کریمه کنگو و بروز علائم این بیماری به بیمارستان شهرستان بافت مراجعه می کند.وی ادامه داد: بیمار حدود سه روز در بیمارستان شهرستان بافت بستری و بعد از آن به کرمان منتقل می شود.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت : تشخیص دیرهنگام بیماری تب کریمه کنگو منجر به فوت این بیمار شد.وی با بیان اینکه تب کریمه کنگو بیماری انسانی است و در دام هیچ علامتی ندارد و از طریق گزش نیش کنه انتقال پیدا می کند گفت: باید از طریق مراقبت ها و آموزش های بهداشتی با این بیماری مبارزه کرد.
رشیدی دامه داد: راه عمده پیشگیری از این بیماری از طریق مراقبت های بهداشتی و مردمی است.وی با اشاره به نگهداری گوشت دام های ذبح شده به مدت 24 ساعت در پیش سردکن های کشتارگاهها افزود: این کار آلودگی گوشت را به تب کریمه کنگو از بین می برد.وی تاکید کرد: بیشتر کشتارگاه های استان کرمان با اقدامات انجام شده مجهز به پیش سردکن شده و برخی دیگر نیز در راستای این مهم تا 2 ماه آینده مجهز می شود.
رشیدی گفت: حشرات و آفت ها در شرایط خشکسالی زیاد می شوند لذا باید مراقبت های لازم از طرق مردم انجام شود.وی افزود: امکانات لازم در زمینه مبارزه با انگل های دامی فراهم و سموم رایگان تا حد امکان برای سمپاشی اماکن دامی در اختیار دامداران گذاشته شده است.وی توصیه کرد: مردم از ورد دام قاچاق به استان کرمان جلوگیری و بهداشت دامداری ها را رعایت کنند و تشخیص بموقع بیماری بسیار مهم است.رشیدی افزود: بیماری تب کریمه کنگو با مراجعه بموقع افرادی که در معرض نیش کنه قرار می گیرند به مراکز درمانی و تشخیص سریع قابل درمان است.

 مطالعه ادامه مطلب

افزایش قیمت نهاده های دامی توجیه پذیر نیست

وت پارس - قائم مقام اتحادیه تعاونی های خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: با توجه به وعده های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی و بودجه ای که دولت به واردات این کالاها در این بخش اختصاص داده است، بالا رفتن نرخ نهاده های دامی توجیه پذیر نیست.

افزایش قیمت نهاده های دامی توجیه پذیر نیست

به گزارش وت پارس ، مهدی مسعودی در گفتگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم با اشاره به افزایش قیمت نهاده ها در بازار اظهار کرد : اگر افزایش قیمت با بالا رفتن نرخ جهانی نهاده ها صورت پذیرد، توجیه منطقی خواهد داشت، در غیر این صورت همانطور که دولت اعلام کرد، تخلف محسوب می شود.وی افزود: با توجه به وعده های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی و بودجه ای که دولت به واردات این کالاها در این بخش اختصاص داده است، بالا رفتن نرخ نهاده های دامی توجیه پذیر نیست.
مسعودی تاکید کرد: کسانی که با این نوع تخلفات مواجه می شوند، مراتب را به مسئولان ذی ربط گزارش دهند تا از افزایش بی رویه قیمت نهاده های دامی جلوگیری شود.
بنابراین گزارش با تک نرخی شدن نرخ ارز با دلار 4200 تومانی به پیشنهاد وزیر جهادکشاورزی و تصویب هیات دولت، قرار شد نهاده های بخش کشاورزی شامل ذرت، کنجاله سویا و سایر نهاده های تولید از افزایش قیمت متاثر نشود و در نتیجه قیمت تمام شده کالا و خدمات به این بخش افزایش پیدا نکند.
علی اکبر مهرفرد، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کرد، کسانی که پیش از افزایش نرخ ارز، کالای کشاورزی وارد کردند، اگر از شرایط امروز تغییر آن سوء استفاده کنند و قیمت ها را افزایش دهند، تخلف کرده اند و به دستگاه های نظارتی معرفی می شوند.
این در حالی است که سخنگوی دولت نیز در نشست خبری هفتگی خود از اختصاص 3 هزار میلیارد تومان یارانه به سه وزارتخانه جهاد کشاورزی، بهداشت و صنعت، معدن و تجارت برای واردات کالاهای اساسی خبر داد و سهم وزارت جهاد کشاورزی از این رقم را در مجموع 1980 میلیارد تومان برای اقلامی مانند ذرت، دانه های روغنی،​کنجاله، انواع کود، داروهای دامی، گوشت گوسفند و سموم اعلام کرد.

 مطالعه ادامه مطلب

پخش ویژه برنامه رادیو سلامت با موضوع دامپزشکی در روز جهانی دامپزشکی

وت پارس - برنامه فراسو شبكه راديويي سلامت، همزمان با روز جهاني دامپزشكی و بيماري های مشترك ، 8 ارديبهشت به شايع ترين بيماري هاي مشترك انسان و دام اختصاص دارد.

روایت داستان یک جوان عاشق دامپزشکی در رادیو نمایش

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومي رسانه ملي ، برنامه فراسو روز شنبه با حضور دكتر كريم اميري ، معاون دفتر بهداشت و مديريت بيماري هاي دامي سازمان دامپزشكي به معرفي شايع ترين بيماري هاي مشترك و شيوه انتقال و نحوه پيشگيري خواهد پرداخت.
برنامه «فراسو» شبكه راديويي سلامت، روزهاي شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 پخش مي شود.

 مطالعه ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری توسعه زیست فناوری دامپزشکی امضا شد

وت پارس - تفاهم نامه همکاری توسعه زیست فناوری دامپزشکی بین ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان دامپزشکی کشور امروز به امضا رسید.

تفاهم نامه همکاری توسعه زیست فناوری دامپزشکی امضا شد

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت فنی ریاست جمهوری در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: درحالی معیشت مردم وابسته به درآمدهای حوزه های دام، طیور و آبزیان است که با دغدغه ها سلامت محصولات تولیدی مواجه هستند.وی با بیان اینکه 730 شرکت دانش بنیان زیست فناوری با میانگین سنی 30 سال در کشور داریم، افزود: بیش از نیمی از شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی، دام، طیور و آبزیان فعال هستند بنابراین امروز ظرفیت علمی کشور ساختار یافته است و ما با شرکت ها وارد تعامل می شویم.وی اظهار داشت: طی سه سال گذشته شرکت های زیادی وارد عرصه زیست فناوری شده اند و لازم است که با سازمان دامپزشکی وارد تعامل شوند تا تولید کننده، مصرف کننده و سازمان دامپزشکی به عنوان نهاد نظارتی و سیاست گذار از آن نفع ببرند.
قانعی ادامه داد: برای نمونه حوزه زیست فناوری تلاش دارد واکسنی تولید کند که تولید کننده اطمینان داشته باشد در پرورش دام، طیور و آبزیان به طور ناگهانی با خسارت مواجه نمی شود.
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت فنی ریاست جمهوری با بیان این که افزایش تولید و عرضه منجر به تعدیل قیمت محصولات و در نهایت بهبود معیشت، اقتصاد، سلامت می شود تصریح کرد: امروز در حوزه زیست فناوری برای رشد دام روشی داریم که منجر به افزایش تولید می شود که این به معنای شکوفا شدن اقتصاد و معیشت تولید کننده است.
وی با بیان اینکه صندوق زیست فناورانه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده است، گفت: اکنون 12 داروی دامپزشکی تحت حمایت این شرکت ها قرار دارد که در صورت ضرر شرکتی آنها را حمایت می کنیم؛ همچنین به دنبال این هستیم که پروبیوتیک ها را جایگزین آنتی بیوتیک کنیم که تولید کننده و مصرف کننده متضرر نشوند.
به گفته وی، ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است با همکاری شرکت های فعال، مصرف کودشیمیایی در بخش کشاورزی را به یک سوم کاهش دهد و به جای آن کود زیستی را جایگزین کند.وی اضافه کرد: با امضای این تفاهم نامه نحوه حمایت اجرایی ستاد زیست فناوری از شرکت های دانش بنیان کلید خورد به طوری که امسال واکسن دام طیور آبزیان را با حمایت جدی معاونت علمی تولید خواهیم کرد که منجر به امنیت اقتصادی کشور می شود.
قانعی با اشاره به اینکه اعتبارات لازم این بخش فراهم است، گفت: اکنون 15 هزار فارغ التحصیل در حوزه زیست فناوری داریم که مشتاق همکاری با سازمان دامپزشکی کشور هستند.وی اظهارداشت: در سال حمایت از کالای ایرانی می توانیم شرکت های دانش بنیان را بتوانیم ساماندهی و حمایت کنیم تا موضوعات معیشت، سلامت و ارتقای اقتصادی کشور رقم بخورد.

 مطالعه ادامه مطلب

مسئولین فنی بهداشتی که کمتر از تعرفه‌های مصوب حقوق دریافت نمایند به هیات‌های بدوی انتظامی معرفی می‌شوند

وت پارس - دکتر محمد رضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی در نامه‌ای به رؤسای شوراهای نظام دامپزشکی استان‌های سراسر کشور بر ضرورت برخورد با مسئولین فنی و کارفرمایان تخطی‌کننده از اعمال حداقل مبالغ درج شده در جداول تعرفه‌ها در قرارداد تاکید کرد.در این نامه ذکر شده است که دامپزشکانی که کمتر از تعرفه مصوب حقوق دریافت نمایند به هیئت های بدوی انتظامی معرفی خواهند شد.

اتهام بزرگ تابناک به مجموعه دامپزشکی : فروش سلامت مردم و دریافت رشوه توسط ماموران دامپزشکی!

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی دکتر محمدرضا صفری در این نامه بر لزوم طرح موضوع چنین تخلفاتی در کمیته‌های هماهنگی اجرای ماده ۱۹ استان و معرفی خاطیان به هیات‌های بدوی انتظامی اشاره نموده است.حال سوال از ریاست سازمان نظام دامپزشکی که وظیفه شان دفاع از مقام دامپزشکی است آن است که کدام دامپزشک در سرتاسر ایران در صورت وجود امکانات و قوانین حاضر است کمتر از تعرفه خود دریافت نماید؟ سوال همیشه بی پاسخ مانده آن است که کدام دامپزشک علاقه دارد در صورت آن که بتواند با تعرفه های مصوب مشغول به فعالیت شود ، با حقوق یک میلیون و کمتر از آن پروانه خود را وقف یک واحد تولیدی کند؟ همیشه راه اشتباه رفته شده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

مسئولین فنی بهداشتی که حقوقی کمتر از تعرفه‌های مصوب دریافت نمایند به هیات‌های بدوی انتظامی معرفی می‌شوند

 مطالعه ادامه مطلب

رییس جامعه دامپزشکان : دستمزد و تعرفه های دامپزشکی بسیار پایین است

وت پارس - دکتر پیام محبی رئیس جامعه دامپزشکان ایران گفت: متأسفانه شاهدیم که شیرهای برگشتی از کارخانه‌ها که دارای بار میکروبی و فلزات سنگین بالا هستند، از کارگاه‌های لبنیات سنتی سر درمی‌آورد.

دکتر پیام محبی

به گزارش وت پارس ، دکتر پیام محبی رییس جامعه دامپزشکان ایران امروز در نشست خبری به برگزاری بیستمین کنگره جامعه دامپزشکان که همزمان با نمایشگاه ایران‌وت برپا می‌شود، اشاره کرد و گفت: این کنگره و نمایشگاه از اول تا سوم مرداد در مصلای امام خمینی تهران برپا می‌شود که در کنار آن کارگاه‌هایی در مورد موضوعات مهم این حوزه ازجمله آسیب‌شناسی دامداران، تب برفکی، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و بیماری‌های نشخوارکنندگان کوچک برای ارائه آخرین دستاوردها در این حوزه برپا می‌شود.
وی همچنین در پاسخ به فارس در مورد آخرین وضعیت حقوق دامپزشکانی که در بخش خصوصی به عنوان ناظر فعال هستند، به مشکلات پیش روی دامپزشکان و ناظران فنی مستقر در مراکز بسته‌بندی و فرآوری مواد پروتئینی اشاره کرد و گفت: این مشکلات همچنان پابرجاست و ماده 19 قانون هنوز حل نشده است؛ چراکه ناظران فنی با آنکه باید نظارت بر عملکرد این مجموعه‌ها داشته باشند، اما ارتباط مالی با کارفرما سبب می‌شود، پیچیدگی‌ خاصی در این سیستم به وجود می‌آید.
یکی دیگر از مطالبی که محبی به عنوان مشکلات جامعه دامپزشکان به آن اشاره کرد، پایین بودن دستمزد و تعرفه‌های دامپزشکی است برشمرد و افزود: دولت خودش از پول نفت درآمد دارد و در نتیجه هزینه‌ها را بر اساس درآمد خود می‌پردازد، اما تعرفه‌های دامپزشکی متناسب با تعرفه‌های پزشکی افزایش نمی‌یابد به طوری که الان حق ویزیت یک دامپزشک برای معاینه یک گاو 8500 تومان است که قطعاً هیچ دامپزشکی زیر بار آن نمی‌رود و باید فکری به حال این مشکل کرد. در کنار این موضوع بیشترین تعداد فارغ‌التحصیل دامپزشک را در بین کشورهای دیگر داریم که مازاد نیاز کشور است.
محبی همچنین به مشکلات فعالیت لبنیاتی‌های سنتی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگ‌ترین عوامل شیوع تب مالت در کشور ما هنوز شیرهایی است که به صورت فله‌ای عرضه می‌شود و همه این مشکل از زمانی بیشتر اوج گرفت که وزیر بهداشت اعلام کرد شیرهای پاستوریزه پرچرب و ماست حاوی پالم است، درحالی‌که شیر طبیعی که از گاو گرفته می‌شود خودبه‌خود 3.5 درصد چربی دارد.
رئیس جامعه دامپزشکان ایران با تأکید بر اینکه باید فرهنگ مصرف استفاده از لبنیات را در کشور پررنگ‌تر کنیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه ما از لبنیات به عنوان فحش استفاده می‌کنیم، مثلاً می‌گویند دهنت بوی شیر می‌دهد و خیلی مثال‌های بدتر از این، اما امیدواریم این مسئله حل شود؛ چراکه در سال 90 با اوج شیوع پوکی استخوان در خانم‌های بالای 50 سال مواجه بودیم.
وی به روند استفاده از شیرهای برگشتی به کارخانجات که در لبنیات سنتی استفاده می‌شود، اشاره کرد و افزود: کارخانجات بزرگ لبنی بار میکروبی شیر را سنجش می‌کنند و اگر از یک حدی بیشتر باشد، آن را تحویل نمی‌گیرند، چراکه ممکن است شیر حاوی فلزات سنگین، آنتی‌بیوتیک و حتی وایتکس باشد که در نتیجه برخی دلالان وارد بازی شده،‌ این شیرها را خریداری می‌کنند و روانه کارگاه‌های لبنیات سنتی می‌کنند و باید تکلیف این صنف برای همیشه و یکجا روشن شود که وزارت بهداشت،‌ اصناف و سازمان دامپزشکی باید به یک نتیجه روشنی برسند.

 مطالعه ادامه مطلب

توافق در خصوص عدم اعزام دامپزشک به روسیه مربوط به زمان دکتر خلج می باشد!

وت پارس - مدیرکل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی در گفتگو با رسانه حکیم مهر این توافق را مربوط به ریاست دکتر خلج دانست.

دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور

به گزارش وت پارس ، حکیم مهر در این گفتگوی خود آورده است :
اعزام دامپزشک به کشورهای مبداء‌ صادر کننده فراورده‌های دامی، اگرچه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما فرایند اجرای آن همواره دستخوش سیاست‌های ضد و نقیض شده است. جدیدترین پرده این اجرای ناموزون، به اظهار نظر رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران برمی‌گردد که گفته بود: «در کمیسیون مشترک ایران و روسیه در بخش کشاورزی، توافق شد برای ذبح دام صادراتی روسیه، نیازی به اعزام دامپزشک از ایران نباشد و تائیدیه دامپزشکی روسیه مورد پذیرش قرار می‌گیرد.» این توافق واکنش منفی جامعه دامپزشکی ایران را برانگیخت و منتقدان را مجبور به صف‌آرایی در برابر آن کرد. آنها این توافق را به مثابه تهدید علیه بهداشت و امنیت غذایی کشور قلمداد کردند.

حالا اما مدیر کل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی کشور، این اعتراضات را حاصل یک سوء تفاهم می‌داند. «دکتر بهمن عابدی کیاسری» به حکیم مهر می‌گوید که این توافق مربوط به زمان ریاست دکتر خلج بر سازمان دامپزشکی بوده و آن را در حال حاضر فاقد سندیت می‌داند.

حکیم مهر: آقای دکتر ماجرای این توافق چیست؟

 مطالعه ادامه مطلب