حضور دکتر محمد ملازم در برنامه خندوانه به مناسبت روز ملی دامپزشکی

شاید کمتر کسی باشد که یکی از محبوب ترین برنامه های تاریخ تلویزیون ایران پس از انقلاب را نشناسد.خندوانه با اجرای رامبد جوان.این برنامه که مهمانان خود را با توجه به مناسبت های ماهانه نیز دعوت می کند در فصل نخست خود همزمان با روز ملی دامپزشکی به گفتگو با دکتر محمد ملازم دامپزشک مشهور نشست.وت پارس شما را به مشاهده این ویژه برنامه در ادامه مطلب دعوت می کند.

حضور دکتر محمد ملازم در برنامه خندوانه به مناسبت روز ملی دامپزشکی

شاید کمتر کسی باشد اهل تلویزیون باشد و خندوانه را نشناسند.یکی از موفق ترین و محبوب ترین برنامه های تلویزیون ایران پس از انقلاب.خندوانه نام برنامه‌ای تلویزیونی به کارگردانی و اجرای رامبد جوان است که در هر قسمت با چهره‌های سرشناس سینما، تلویزیون، ورزش،سیاست و مانند آن در مورد خنده و شادی گفت و گو می‌کند. خندوانه یکی از پر مخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی ایران محسوب می‌شود.این برنامه از هنرمندان محبوب و معروف دیگری نیز بی‌بهره نمانده و هفته‌ای چند شب یک خنداننده به برنامه می‌آید. همچنین، مهمانان دیگری از میان افراد موفق جامعه ایرانی نیز دارد.همزمان با روز ملی دامپزشکی در یکی از ویژه برنامه های خندوانه ، این برنامه تلویزیونی به گفتگو با دکتر محمد ملازم استاد برجسته دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران نشست.گفتگویی در باب زندگی دکتر محمد ملازم و اهمیت رشته دامپزشکی و همچنین پخش آیتم هایی در این خصوص.

- دکتر محمد ملازم متولد مهر ماه سال 1357 در شیراز است.دوره دکترای عمومی خود را در دانشگاه شیراز و دکتری تخصصی خود را در سال 1386 از دانشگاه تهران به اتمام رساند.از سال 87 نیز به عنوان استادیار دانشگاه تهران مشغول فعالیت شد.مدتی پیش نیز وت پارس گفتگوی مفصلی با دکتر محمد ملازم انجام داد که این مصاحبه را در پایان این مطلب می توانید مطالعه کنید.هم اینک می توانید گفتگوی دکتر محمد ملازم با رامبد جوان در برنامه خندوانه را از رسانه وت پارس مشاهده نمایید.

مشاهده آنلاین

جهت مشاهده این ویدیو بر روی دکمه پخش کلیک نمایید تا پخش شروع شود.همچنین می توانید در مدت مشاهده ویدیو از حالت تمام صفحه نیز استفاده نمایید.جهت مشاهده بهتر شما از درج لوگو بر روی ویدیو خودداری شده است.

گفتگوی وت پارس با دکتر محمد ملازم

هم اینک ، پس از مشاهده ویدیوی حضور دکتر ملازم در برنامه خندوانه می توانید گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر محمد ملازم را از این لینک مطالعه کنید.

 مطالعه ادامه مطلب

ویژه برنامه چرخ در مورد روز ملی دامپزشکی (با حضور دکتر ایرج نوروزیان)

چرخ نام یک برنامه زنده تلویزیونی است که از شبکه ۴ سیما پخش شده و به موضوعات علمی می‌پردازد. نخستین قسمت از این مجموعه در مهر ماه ۱۳۹۴ پخش شد.این برنامه که نگاه ویژه ای به علم و رشته های علمی دارد در ویژه برنامه خود برای روز ملی دامپزشکی به گفتگو با دکتر ایرج نوروزیان نشست. وت پارس شما را به مشاهده این ویژه برنامه در ادامه مطلب دعوت می کند.

ویژه برنامه چرخ در مورد روز ملی دامپزشکی (با حضور دکتر ایرج نوروزیان)

چرخ یک برنامه زنده تلویزیونی است که از شبکه ۴ سیما پخش شده و به بررسی موضوعات مختلف علمی می‌پردازد. نخستین قسمت از این مجموعه در مهر ماه ۱۳۹۴ پخش شد. برنامه چرخ با هدف ترویج علم و اطلاع‌رسانی رویدادهای علمی جدید، ساعت ۱۹ روزهای شنبه تا چهارشنبه، به مدت یک ساعت از شبکه ۴ پخش می‌شود. در این برنامه سعی شده است، مفاهیم علمی با ویژگی‌های جذاب و آموزنده به مخاطب ارائه شود. تهیه کنندگی و اجرای این برنامه بر عهده سیاوش صفاریان‌پور بوده و برادر دوقلویش فواد صفاریان‌پور نیز کارگردانی آن را بر عهده دارد.همزمان با روز ملی دامپزشکی در یکی از ویژه برنامه های چرخ ، این برنامه تلویزیونی به گفتگو با دکتر ایرج نوروزیان استاد برجسته جراحی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران نشست.گفتگویی در باب تاریخچه و اهمیت رشته دامپزشکی و همچنین پخش آیتم هایی در این خصوص.

دکتر ایرج نوروزیان متولد 19 بهمن سال 1325 می باشد که در سال 1344 برای تحصیل در رشته دامپزشکی وارد دانشگاه تهران شد.وی از سال 1351 به عضویت هیات علمی دانشگاه تهران درآمد.هم اینک می توانید گفتگوی دکتر ایرج نوروزیان در باب رشته دامپزشکی و اهمیت آن با برنامه چرخ را از رسانه وت پارس مشاهده نمایید.

مشاهده آنلاین

جهت مشاهده این ویدیو بر روی دکمه پخش کلیک نمایید تا پخش شروع شود.همچنین می توانید در مدت مشاهده ویدیو از حالت تمام صفحه نیز استفاده نمایید.جهت مشاهده بهتر شما از درج لوگو و لینک بر روی ویدیو خودداری شده است.

نکته : آغاز پخش آیتم ویژه دامپزشکی و گفتگو با دکتر نوروزیان از حدود دقیقه 7 می باشد.

اولین های دامپزشکی ایران و جهان

 مطالعه ادامه مطلب

مستند افشاگرانه تجارت غذا (Food Inc) / مشاهده آنلاین و لینک دانلود

یکی از جنجالی ترین مستندهای چند دهه اخیر سینما که نامزد دریافت جایزه اسکار نیز شد تجارت غذا نام داشت که به بررسی صنایع غذایی و پشت پرده روش های پرورش دام و طیور و محصولات کشاورزی توسط قدرت های بزرگ می پردازد.هم اکنون می توانید این مستند را در وت پارس به صورت آنلاین مشاهده و یا آن را دریافت نمایید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

مستند افشاگرانه تجارت غذا (Food Inc) / مشاهده آنلاین و لینک دانلود

مستند تجارت غذا (Food Inc) قویترین مستندی است که نظام جدید غذایی آمریکا و به طور کلی قدرت های بزرگ را مورد بررسی قرار می دهد. در این برنامه به مافیایی بودن صنایع غذایی این کشور که دست چند کمپانی خاص است و همچنین روش های پرورش غیرطبیعی مرغ و گاو و گوشت پرداخته می شود. از دیگر موضوعاتی که در این برنامه مورد بررسی قرار می گیرد می توان به آسیب هایی که تهیه این نوع غذاها از جمله غذاهای آماده به انسان وارد می کند، اشاره کرد.در بخشی از این مستند بیان می شود : مرغ هایشان درشت تر، میوه هایشان زیباتر و هرگز فاسد نمی شوند اما در عوض باکتری خطرناک E.Coli وارد چرخه مواد غذایی آنها شده که سالانه ۷۳۰۰۰ آمریکایی را راهی بیمارستان می کند … حقایقی تلخ و شوک دهنده در مورد آنچه می خوریم، چگونگی تولید آنها، اینکه چطور بودیم و کجا می رویم.
از سال ۱۹۵۰ صنعت غذای فست فود (Fast Food) رشد چشمگیری پیدا کرد. تنها چیزی که کمپانی های تولید کننده غذا به آن توجهی ندارند و نداشته اند ، سلامتی مردم، مزرعه داران، دام و طیور است و فقط هدف تولید ثروت بیشتر می باشد. در آمریکا نهضتی مردمی برای برگشت به غذاهای سنتی راه افتاده و هر سال نمایشگاه های بزرگی محصولات طبیعی را به مردم عرضه می کند. امید است که در ایران نیز برگشت مردم به غذاهای طبیعی و سنتی محقق شود.این مستند توسط رابرت کنر در طی سال ها تحقیق نگاشته و ساخته شده است.هم اکنون شما می توانید این مستند بسیار قوی و افشاگرانه را به طور کاملا رایگان و آنلاین از رسانه وت پارس مشاهده نمایید.

مشاهده آنلاین

جهت مشاهده این ویدیو بر روی دکمه پخش کلیک نمایید تا پخش شروع شود.همچنین می توانید در مدت مشاهده ویدیو از حالت تمام صفحه نیز استفاده نمایید.جهت مشاهده بهتر شما از درج لوگو بر روی ویدیو خودداری شده است.

لینک های دانلود

دانلود با لینک مستقیم در کیفیت 270 از این لینک

دانلود با لینک مستقیم در کیفیت 360 از این لینک

 مطالعه ادامه مطلب

سخنرانی TED : آنچه دامپزشکان می دانند و پزشکان نه

چگونه از دامپزشکان برای فهم بیشتر در خصوص بیماران انسانی خود سوال نپرسیده بودم؟ این سوالی است که به موضوع سخنرانی باربارا نترسون پزشک متخصص در مجموعه سخنرانی های TED بدل شد.دریافت این موضوع که چیزهایی هست که دامپزشکان می دانند.سخنرانی ای که به اهمیت علم دامپزشکی در جهان می پردازد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

سخنرانی TED : آنچه دامپزشکان می دانند و پزشکان نه

این سخنرانی که توسط باربارا نترسون هرووتیز پزشک متخصص در مدت زمان 15 دقیقه و در خلال مجموعه سخنرانی های TEDبیان می شود به بررسی علم دامپزشکی و پزشکی می پردازد و توجه وافر به این نکته که در دنیای امروز علم ، نیاز است که پزشکان در سرتاسر دنیا از علم دامپزشکان در درمان انسان ها بهره جویند.خانم دکتر نترسون در ابتدای این سخنرانی ، از خود این پرسش را دارد که " چگونه از دامپزشکان برای فهم بیشتر در خصوص بیماران انسانی خود سوال نپرسیده بودم؟ چرا من یا یکی از دوستان پزشکم در یکی از کنفرانس های دامپزشکی حضور نداشتیم؟ " و سپس به بیان این نکته می پردازد که در دنیای امروز رفتن به دانشگاه جهت اخذ مدرک دکترای دامپزشکی بسیار سخت تر از اخذ مدارک پزشکی می باشد.نکاتی که توسط این سخنران برتر تد ایراد می شود حکایت از رشد ، نفوذ و درک اهمیت بیش از پیش علم دامپزشکی در جهان دارد.او سپس در انتها به یک نکته مهم و کلیدی می رسد : ما در دانشگاه های پزشکی تنها در خصوص یک گونه انسان می آموزیم اما دامپزشکان به این صورت تحصیل نمی کنند.لینک دانلود و مشاهده آنلاین این مجموعه سخنرانی تد در کیفیت عالی توسط وت پارس ارائه می گردد.در انتها می توانید این ویدیو را با کیفیت خوب دانلود نمایید.ویدیو به زبان انگلیسی و دارای زیرنویس فارسی می باشد.وت پارس شما را به مشاهده این ویدیوی مفید دعوت می نماید.

مشاهده آنلاین

جهت مشاهده این ویدیو بر روی دکمه پخش کلیک نمایید تا پخش شروع شود.همچنین می توانید در مدت مشاهده ویدیو از حالت تمام صفحه نیز استفاده نمایید.جهت مشاهده بهتر شما از درج لوگو و لینک بر روی ویدیو خودداری شده است.

لینک های دانلود

دانلود در کیفیت 270 از این لینک

دانلود در کیفیت 360 از این لینک

 مطالعه ادامه مطلب

دامپزشکی در یک نگاه کوتاه (تیزر رسمی سایت وت پارس)

باید از هر طریق صحیحی که می توان باید فرهنگ سازی کرد.چه با نوشتن کتاب تاریخ دامپزشکی ایران و جهان و چه با ساخت یک ویدیو کوتاه.بر آن شدیم که در آستانه روز ملی دامپزشکی و با توجه به عدم وجود یک ویدیوی جذاب و گیرا ، رشته خود را از این طریق نیز معرفی و فرهنگ سازی کنیم. وت پارس شما را به ادامه مطلب و مشاهده این تیزر دعوت می کند.

دامپزشکی در یک نکاه

سعی بر آن داشتیم که در این ویدیو و در حداقل زمانی که در اختیار داشتیم ، اکثر بخش های رشته دامپزشکی را هر چند به صورت مختصر در قالب یک ویدیوی متفاوت که ارزش به اشتراک گذاری در شبکه های مختلف ارتباطی را داشته باشد معرفی نماییم.البته پرواضح است که در این مدت زمان کم نمی توان تمامی بخش های این رشته وسیع را معرفی نمود.امیدواریم که این ویدیو و در آستانه روز ملی دامپزشکی هدیه ای مناسب از سایت وت پارس ، برای تمامی دامپزشکان و دوستداران حیوانات باشد.با هم به تماشای این ویدیو می نشینیم.

برای مشاهده و دریافت این ویدیو در سایزهای بزرگ تر و با کیفیت تر اینجا را کلیک نمایید.

تاریخچه علم دامپزشکی در ایران و جهان (پوستر آموزشی)

اولین های دامپزشکی ایران و جهان

دانستنی های جالب در مورد رشته دامپزشکی

ویدئو وت پارس : چگونه می شود دامپزشک شد؟

 مطالعه ادامه مطلب

دانستنی های جالب از ارتباط مردم و تحصیلات دامپزشکی در سرتاسر جهان (پوستر آموزشی)

شرایط رشته دامپزشکی در جهان با اوضاع مهجور مانده آن در کشور ایران به فاصله زمین تا آسمان تفاوت دارد و مقایسه این دو قابل قیاس نیست.اما برای رسیدن به آن نقطه باید بدانیم ، بخوانیم و عمل کنیم.در یک پوستر آموزشی دانستنی هایی جالب از ارتباط میان مردم و تحصیلات دامپزشکی را در جهان جمع آوری نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دانستنی های جالب از ارتباط مردم و تحصیلات دامپزشکی در سرتاسر جهان (پوستر آموزشی)

بسیاری از موارد کوچک و بزرگ علمی و یا حتی غیرعلمی را می توان با روش های مختلفی منتشر کرد تا خواننده درک بهتری از موضوع داشته باشد.یکی از این راه های آموزشی مناسب استفاده از پوسترهای آموزشی و اینفوگراف هاست. موردی که سایت وت پارس در آن در کشور ایران پیشتاز است و به عنوان نخستین سایت در این زمینه ، به انتشار پوسترهای آموزشی و اینفوگراف های علمی در خصوص علم دامپزشکی و علوم حیوانات در قالب طرحی با عنوان اینفووت (InfoVet) می پردازد.در این پوستر آموزشی راهنمایی جامع و کامل در خصوص ارتباط مردم و تحصیلات دامپزشکی در سرتاسر جهان را برای شما تدوین و تهیه کرده ایم.برای بزرگ نمایی بر روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر را در سایز اصلی مشاهده نمایید.

دانستنی های جالب از ارتباط مردم و تحصیلات دامپزشکی در سرتاسر جهان (پوستر آموزشی)

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک نمایید 

آيا مي دانيد انستیتو تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی واقع در حصارک کرج و یا انستیتو پاستور به عنوان مراکز تحقیقات کشور مرهون تلاش مستمر دامپزشکان است، که در آنها انواع واکسنهای مصرفی انسان و دام تولید می‌گردد؟آیا می دانید هر روز تغذیه ی شما از محصولاتی هست که با نظارت و تائید دامپزشکان به به بازا عرضه می شود ؟ ( شیر - پنیر - کره ـ ماست ـ گوشت قرمز - سفید ( گوشت مرغ و ماهي ) ـ دوغ - تخم مرغ - سوسیس ، كالباس و ساير فرآورده هاي گوشتي و لبني .....)آيا مي دانيد تکنیکهای به کار رفته در درمانهای دارویی و جراحی این رشته همان تکنینک های به کار رفته در پزشکی می‌باشد؟ و بسیاری دیگر از آیا می دانید های دیگر که مجموعه ای متمایز به نام دامپزشکی را رقم زده اند و با این همه بزرگی و عظمت این رشته وسیع ، باید اعتراف نماییم که دامپزشکی در ایران رشته ای مهجور مانده است. رشته ای که اگر همین دو سه رسانه هم برای بازتاب و انعکاسش وجود نداشت هم اکنون باید به طور کامل از بین رفته اعلام می شد.

بخش ویژه اینفووت در وت پارس

تهیه و طراحی پوستر از بهرام ایمان طلب

 مطالعه ادامه مطلب

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا (گزارش تصویری شماره 3)

شاید علم دامپزشکی و رشته تشخیص و درمان حیوانات در کشور ایران ، یکی از مهجورمانده ترین رشته های موجود باشد.در سرتاسر دنیا اما دامپزشکی یکی از مهم ترین رشته ها و پایه تحکیم بخش سلامت جامعه می باشد.شاید تصاویر گویاتر از هر چیزی سخت و اهمیت کار دامپزشکان در چهارگوشه دنیا را نشان دهند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

پیش از این نیز در گزارش تصویری شماره یک و شماره دو با موضوع دامپزشکان در چهارگوشه دنیا از رنج ، سختی ، شیرینی و مهم تر از همه اهمیت کار دامپزشکان در سرتاسر دنیا به روایت تصویر سخن گفتیم.هم اکنون گزارش تصویری شماره 3 با همین موضوع را می توانید در قالب تصاویری متنوع مشاهده نمایید.

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا

 مطالعه ادامه مطلب

دامپزشکان در قاب تصاویری از جنس تاریخ (گزارش تصویری)

می گویند واژه دامپزشکی را نخستین بار در سال 1624 توسط توماس براون به کار گرفته شد ، اما همه می دانیم که این علم قدمتی به طول تاریخ بشریت داشته است.تصاویر همواره ارزش هزاران واژه را در خود جای داده اند.این پست نیز پیشکشی است به شما از تصاویر نسل های مختلف دامپزشکانی به قدمت تاریخ. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

تاریخچه دامپزشکی

روزگاری بود که مردی آمریکایی به نام آرتور بریسبین جمله ای را گفت که سال هاست ماندگار است و تبدیل به ضرب المثل شده است. او سال ها پیش گفت که یک تصویر ارزش هزاران کلمه را دارد.در خصوص برخی از موارد نباید زیاد سخن گفت و فقط باید دید.این تصاویر زیبا و دیدنی نیز که برای اولین بار از وت پارس مشاهده می نمایید ادای پیشکشی است به تمامی دامپزشکان در طول تاریخ.

تاریخ دامپزشکی

تاریخ دامپزشکی

تاریخ دامپزشکی

تاریخ دامپزشکی

تاریخ دامپزشکی

تاریخ دامپزشکی

تاریخ دامپزشکی

 مطالعه ادامه مطلب

دامپزشکان در چهارگوشه دنیا (گزارش تصویری شماره 2)

دامپزشکان یکی از حیاتی ترین عناصر یک جامعه برای تضمین سلامتی عموم مردم هستند.چه از لحاظ کنترل بیماری های حیوانات و بیماری مشترک انسان و دام و چه از لحاظ تضمین سلامت فرآورده های غذایی.شاید تصاویر گویاتر از هر چیزی سخت و اهمیت کار دامپزشکان در چهارگوشه دنیا را نشان دهند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

رشته دامپزشکی

پیش از این نیز در گزارش تصویری شماره یک با موضوع دامپزشکان در چهارگوشه دنیا از رنج ، سختی ، شیرینی و مهم تر از همه اهمیت کار دامپزشکان در سرتاسر دنیا به روایت تصویر سخن گفتیم.هم اکنون گزارش تصویری شماره 2 با همین موضوع را می توانید در قالب تصاویری متنوع مشاهده نمایید.

رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی

 مطالعه ادامه مطلب

مستند حیات وحش هندوستان از نشنال جئوگرافیک (تماشای آنلاین)

کشور هندوستان با پهناوری بی نظیر خود از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد و زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن تک شاخ و ببر می‌باشد.نشنال جئوگرافیک در مستندی بی نظیر به بررسی حیات وحش هند پرداخته است.شما می توانید این مستد را در قالب 5 قسمت از بخش ویدیو وت پارس مشاهده کنید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

مستند حیات وحش هندوستان

کشور هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی‌مانده حدود ۳۰۰ شیر آسیایی است. هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن تک شاخ و ببر می‌باشد. بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوع تمساح در این کشور زندگی می‌کنند.آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.موسسه نشنال جئوگرافیک در مستندی بی نظیر به بررسی و معرفی حیات وحش کشور هندوستان پرداخته است.شما هم اکنون می توانید این مستندها را در قالب 5 قسمت و با حجم و کیفیت اصلاح شده به طور آنلاین از وت پارس مشاهده کنید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

 مطالعه ادامه مطلب