بنر زیر اسلایدر

رعایت حقوق حیوانات در قرآن مجید و روایات اسلامی

یکى از مسائل مهم در جوامع مختلف، به ویژه جامعه اسلامى، موضوع محیط زیست است. نباتات، حیوانات و آب هستند که اسلام براى آنها اهمیت فوق‌العاده اى قائل است.در موارد مختلف و به طور مکرر در قرآن و روایات اسلامی بر موضوع حقوق حیوانات تاکید شده است.برخی از این روایات و آیات در حوزه حقوق حیوانات را بررسی نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

رعایت حقوق حیوانات در قرآن مجید و روایات اسلامی

دانلود رایگان کتاب Ruminants : Anatomy, Behavior and Diseases

دام بزرگ را بدون شک می توان یکی از بزرگ ترین ، مهم ترین و کهن ترین بخش علم و صنعت دامپزشکی امروز در جهان دانست . مطالعه بیماری ها ، آناتومی و رفتارشناسی این موجودات به خصوص نشخوارکنندگان می تواند برای دامپزشکان مهم باشد. وت پارس شما را به دانلود کتابی در این زمینه در ادامه مطلب دعوت می کند.

احکام فقهی مربوط به پرورش و نگهداری از سگ ها

نگهداری از حیوانات و یا بحث پرورش آنها در هر دین و آیینی شرایط مخصوص و حکم شرعی خود را دارند.در این میان سوالات متداولی نیز در میان مردم رواج دارد که بسیاری نیز پاسخ شرعی دقیق آنها را نمی دانند.مانند بحث مربوط به پرورش و نگهداری از حیوانات.تعدادی از این سوالات را همراه با پاسخ علمای اسلام آماده نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

احکام فقهی مربوط به پرورش و نگهداری از سگ ها

تحلیل سیستم آموزش دامپزشکی به عنوان یکی از موانع پیشرفت

سیستم تدریس دکتری دامپزشکی به صورت یک دوره شش ساله است که با مقاطع علوم پایه، پاتوبیولوژی و علوم درمانگاهی همراه می باشد.اما همین سیستم آموزشی کهنه و قدیمی در بسیاری از تحلیل ها به عنوان یکی از موانع پیشرفت دامپزشکی در ایران خوانده می شود.در مقایسه با سایر کشورها به بررسی این سیستم پرداخته ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

تحلیل سیستم تدریس دامپزشکی به عنوان یکی از موانع پیشرفت

آغوز و اهمیت بسیار بالای آن در گوساله ها

آغوز نقش بسیار مهم و فراتری از رساندن ایمنوگلوبولین ها در گوساله ها دارد.آزمایشات بسیاری نشان می دهد که ترکیبات موجود در آغوز باعث افزایش بازده خوراک می شود.همچنین آغوزها بر روی اشتها نیز اثرگذارند و باعث افزایش خوراک مصرفی می شوند.شما در خصوص آغوز چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

حیوان گاو

دانلود رایگان کتاب تصاویر تشخیصی بیماری های اسب Farrow

یکی از شاخه های مهم علم دامپزشکی رادیولوژی و تصویربردای های تشخیصی می باشد که در تشخیص نوع بیماری بسیار حائز اهمیت هستند. کتاب جامع و کاربردی تصاویر تشیخصی Farrow  بر پایه همین علم به تشخیص بیماری های اسب می پردازد. وت پارس شما را برای دانلود این کتاب به ادامه مطلب دعوت می کند.

آیا حیوان خانگی شما درست تغذیه می کند؟ (پوستر آموزشی)

تغذیه یکی از اصول بنیادی موجودات زنده برای اداکه زندگی می باشد.حیوانات نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید تغذیه در خصوص آنها به خصوص حیوانات پرورشی به دقت مورد نظر صاحبان دام ها قرار گیرد.در یک پوستر آموزشی با توجه به مبحث امتیاز دهی به بدن حیوانات به این سوال پاسخ داده ایم که تغذیه حیوان شما درست است؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

آیا حیوان خانگی شما درست تغذیه می کند؟ (پوستر آموزشی)

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر پیام صالحی (خواننده موسیقی پاپ و دکتر دامپزشک)

محمد رضا گلزار تعریف می کند که در سفری به شمال با پیشنهاد او برای تاسیس یک گروه موسیقی مواجه شده است و این سرآغاز حیات دوران تازه ای در موسیقی کشور بود.تولد آریان.پیشنهادی که از سوی دکتر پیام صالحی باعث شد تا ده ها ترانه ماندگار خلق شوند.وت پارس هم اکنون به گفتگو با دکتر پیام صالحی نشسته است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

مصاحبه با دکتر پیام صالحی (خواننده موسیقی پاپ و دکتر دامپزشک)

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر ایمان معماریان (دامپزشک حیات وحش)

ایمان معماریان از هر جهت دامپزشک شناخته شده ایست.چه از حیث تخصصی که در آن فعالیت می کند ، یعنی حیات وحش و چه از لحاظ حواشی رسانه ای.ورودی سال هشتاد دانشکده دامپزشکی تهران دوره های تخصصی خود را در افریقا گذراند و به کشور بازگشت.آنچه در ادامه می آید گفتگوی اختصاصی وت پارس با ایمان معماریان است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر ایمان معماریان (دامپزشک حیات وحش)

دانلود رایگان مجله پت (پیام دامپزشکان)

یکی از پرمحتوا ترین و متفاوت ترین مجله های کشور در خصوص حیوانات خانگی و دامپزشکی مجله پت (پیام دامپزشکان) نام دارد که مدیر مسئول آن دکتر پیام محبی می باشد.یک تیم قوی رسانه ای مجله ای را خلق می کنند که هم اکنون می توانید برای نخستین بار تعدادی از شماره های قدیمی این مجله را از وت پارس دریافت و مطالعه کنید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دانلود رایگان مجله پت (پیام دامپزشکان)

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین
داروخانه وت پارس
آکواریوم اسب دریایی
کانال تلگرام وت پارس
تبلیغات