بنر زیر اسلایدر

گفتگوی اختصاصی وت پارس با سپهر سلیمی (فعال برجسته حقوق حیوانات)

سپهر سلیمی را مبتکر راه اندازی موج وبلاگ نویسی سبز می دانند.همچنین او موسس قدیمی ترین وبلاگ فعال محیط زیستی کشور است و هم اکنون به عنوان یکی از برجسته ترین فعالان حقوق حیوانات در کشور شناخته می شود.آنچه در ادامه می آید گفتگوی اختصاصی وت پارس با این چهره برجسته محیط زیست کشور است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گفتکوی اختصاصی وت پارس با سپهر سلیمی (فعال برجسته حقوق حیوانات)

کار کارستان دانشجویان دامپزشکی در سال 94 / یادداشتی از دکتر محمد لطفی زاده

سال 94 نیز به مانند همه سال ها زمانش به پایان رسید.اما خاطرات و اتفاقات این سال ها باقی خواهد ماند.سالی پر از اتفاقات مختلف برای دامپزشکی ایران.در یادداشتی به قلم دکتر محمد لطفی زاده تغییرات مورد انتظار دامپزشکی در سال جدید را بررسی و اتفاقات مهم سال پیش را از زاویه ای دیگر تحلیل خواهیم نمود. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

کار کارستان دانشجویان در سال 94 / یادداشتی از دکتر محمد لطفی زاده

تکنولوژی در خدمت حمایت از حفظ حیات وحش

در عصری قرار داریم که همه چیز تکنولوژی محور است.هیچ کس در درستی این جمله حتی شک هم ندارد.تکنولوژی ای که روزی با قلب باتری دار انسانی را نجات می دهد و روزی دیگر با پهباد و سنسورهای ضد شکار حیوانی را از دست شکارچیان.در ادامه با تعدادی از این تکنولوژی ها که به کمک حیات وحش شتافته اند آشنا خواهید شد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

تکنولوژی در خدمت حمایت از حفظ حیات وحش

دانلود رایگان کتاب اطلس بیماری های طیور ایوان دینف Ivan Dinev

اطلس رنگی بیماری های طیور ایوان دینف Ivan Dinev یکی از کتب جامع و در عین حال بسیار مهم برای یادگیری بیماری های طیور به زبانی ساده می باشد.تصاویر واضح و دقیق از بیماری ها ، از ویژگی های این اطلس رنگی می باشد. وت پارس این کتاب مفید را به زبان اصلی برای دانلود شما آماده نموده است. برای دانلود این کتاب به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نگاهی کوتاه به پیشینه دامپزشکی در ایران و جهان باستان

برخی معتقدند که حیوانات نخستین معلمان دامپزشکی به انسان ها در دوران باستان بوده اند.برخی نیز فریدون را نخستین دامپزشک و پزشک تاریخ می دانند.فراگیری دامپزشکی در طول تاریخ کم کم به وجود آمد و این تجربیات نسل به نسل و سینه به سینه انتقال یافت تا علم کنونی دامپزشکی با این گستردگی شکل گرفت. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نگاهی کوتاه به پیشینه دامپزشکی در ایران و جهان باستان

تعیین سن سگ ها بر اساس رویش و تغییرات دندانی

تشخیص سن دقیق حیوانات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشند.در پروسه های درمانی این تشخیص سن برای تشخیص دقیق بیماری بسیار حائز اهمیت است.همچنین در حیواناتی که نیاز به واکسیناسیون دارند نیز نیاز داریم تا سن را دقیق بدانیم.در سگ ها با استفاده از دندان و تغییرات دندانی سن حیوانات را می توان به دست آورد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

تعیین سن سگ ها بر اساس رویش و تغییرات دندانی

همه چیز در مورد آرگولوس (Argulus) یا شپشک ماهی + فایل PDF

آرگولوس یا شپشک ماهی نوعی انگل سخت پوست ماهیان آب شور و شیرین است.این انگل در ماهیان سرد آبی یا استخری مانند کپور ماهیان و آزاد ماهیان بسیار رایج است و به ندرت در آکواریوم مشاهده می شود. تمام دانستنی ها در خصوص این انگل در قالب یک فایل PDF تهیه شده است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

همه چیز در مورد آرگولوس (Argulus) یا شپشک ماهی + فایل PDF

سوختگی در حیوانات خانگی (علل و درمان آن)

حیوانات خانگی به دلایل متفاوتی می توانند دچار سوختگی های مختلف اعم از شیمیایی و غیرشیمیایی شوند.مواجه با این احتمال و درگیری با چنیی حیواناتی می تواند برای هر صاحب دامی سخت و طاقت فرسا باشد.اما شما در خصوص مقابله و درمان مشکلات سوختگی های متفاوت در حیوانات خانگی چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

سوختگی و علل و درمان آن در حیوانات خانگی

دانلود رایگان کتاب دانشنامه تغدیه حیوانات (The Encyclopedia of Farm Animal Nutrition)

یکی از مبانی مهم پرورش حیوانات توجه به دریافت کامل انرژی توسط آنهاست که مهم ترین راه تامین انرژی ، بحث بسیار مهم تغذیه و توجه به اصول دقیق این علم است.پس آشنایی با اصول اولیه این علم به کمک یک کتاب جامع بسیار می تواند مفید و ارزشمند باشد. وت پارس شما را به دانلود کتابی در این زمینه در ادامه مطلب دعوت می کند.

دستورالعمل اصولی برای برگزاری یک کنگره دامپزشکی (با نگاهی بر ضعف ها و چالش ها)

هر ساله تعداد بسیاری زیادی کنگره با محوریت دامپزشکی و حیوانات در کشور برگزار می شود که بی اغراق باید گفت تنها یک یا دو مورد از این کنگره را به راستی می توان کنگره و همایش نامید و مابقی را می توان یک دورهمی ساده دانست.اما در برگزاری یک کنگره مناسب چه مواردی را باید در نظر گرفت و رعایت کرد؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دستورالعمل اصولی برای برگزاری یک کنگره دامپزشکی (با نگاهی بر ضعف ها و چالش ها)

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین
داروخانه وت پارس
آکواریوم اسب دریایی
کانال تلگرام وت پارس
تبلیغات